
LED RGB 48 Foot LED String Light; 15-S14 Lamps; RGBTW; Infrared Remote
LED RGB 48 Foot LED String Light; 15-S14 Lamps; RGBTW; Infrared Remote
- 48 Foot LED String Light
- 15-S14 Lamps
- Medium Base
- RGBTW
- Infrared Remote
- Black
- 120 Volt
| CCT (Kelvin Temp) | 3000K-6500K |
|---|---|
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 30000 |
| Beam Angle (degree) | 320 |
| Color Temp | RGB and Tunable White |
| CRI | 83 |
| Dimming Type | Dimmable only via remote |
| Operating Frequency | 60Hz |
| Operating Temp | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Lumens | 150L |
| Volts | 120v |
| Watts | 4W |
| Company | SATCO |
|---|---|
| EA Height | 6.89 |
| EA Width | 6.69 |
| EA Length | 10.24 |
| Bulb Included | Yes |
| Dimmable Text | Dimmable only via remote |
| Material | PVC |
| Fixture Type | String Light |
| Includes | Infrared Remote |
| Status | Active |
| CCT Selectable | Yes |
| Wattage Selectable | No |
| Finish Family | Black |
| Amps | 1.250A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | No |
| Lens Finish | Clear |
| Lens Material | Acrylic |
| Lensed | Yes |
| Connectable Units | 4 |
| Power Factor | 0.53 |
| Indoor Outdoor | Indoor and Outdoor |
| Product Technology | LED |
| Fixture Lamp Count | 15 |
| Incandescent Equivalent | 20W |
Original: $63.95
-65%$63.95
$22.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
LED RGB 48 Foot LED String Light; 15-S14 Lamps; RGBTW; Infrared Remote
- 48 Foot LED String Light
- 15-S14 Lamps
- Medium Base
- RGBTW
- Infrared Remote
- Black
- 120 Volt
| CCT (Kelvin Temp) | 3000K-6500K |
|---|---|
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 30000 |
| Beam Angle (degree) | 320 |
| Color Temp | RGB and Tunable White |
| CRI | 83 |
| Dimming Type | Dimmable only via remote |
| Operating Frequency | 60Hz |
| Operating Temp | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Lumens | 150L |
| Volts | 120v |
| Watts | 4W |
| Company | SATCO |
|---|---|
| EA Height | 6.89 |
| EA Width | 6.69 |
| EA Length | 10.24 |
| Bulb Included | Yes |
| Dimmable Text | Dimmable only via remote |
| Material | PVC |
| Fixture Type | String Light |
| Includes | Infrared Remote |
| Status | Active |
| CCT Selectable | Yes |
| Wattage Selectable | No |
| Finish Family | Black |
| Amps | 1.250A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | No |
| Lens Finish | Clear |
| Lens Material | Acrylic |
| Lensed | Yes |
| Connectable Units | 4 |
| Power Factor | 0.53 |
| Indoor Outdoor | Indoor and Outdoor |
| Product Technology | LED |
| Fixture Lamp Count | 15 |
| Incandescent Equivalent | 20W |















